Сумская региональная федерация вольной борьбы feedback

История борьбы на Сумщине

Вільна боротьба,як продовжувач видатних спортивних традицій сумських спортсменів

на Олімпійських іграх, Чемпіонатах Світу та Чемпіонатах Європи

Славетні традиції видатних спортсменів Сумщини в Олімпійських, Світових та Європейських спортивних досягненнях знайшли

на даний час своє вдале продовження у вільній боротьбі.

І як органічний наслідок цього процесу явилось те, що на базі відомих спортсменів і тренерів СК «Колос», який, у свій час, успадкував традиції школи з вільної боротьби, основаної ще аж у 1965 році, при відповідній підтримці Федерації вільної боротьби України і Управління молоді, сім’ї та спорту Сумської  Обласної Державної Адміністрації була створена Сумська обласна громадська організація « Сумська регіональна федерація з вільної боротьби», президентом та віце-президентами якої стали,відповідно, Комаров А.Ю.,  майстер спорту міжнародного класу Голуб Ю.Ю. та заслужений  майстер спорту Саєнко С.О. А головну тренерську посаду ії зайняв заслужений тренер України Голуб Юрій Миколайович.

А почалося все у далекому 1966 році, коли на базі товариства «Спартак» міста Суми було відкрите відділення з вільної боротьби, першими тренерами та початківцями цієї  соціально-важливої справи були Ніколазішвілі Суліко Шалович та Ревазашвілі Важа Георгійович.

Вже у 1972-1974 роках ці видатні тренери-піонери виховали перших майстрів спорту з вільної боротьби, якими стали Бузюк Н.Д., Прихожай Е. та Олейник О. Але з 1975 у зв’язку з від’їздом з міста Суми Ніколазішвілі С. Ш. та Ревазашвілі В.Г. подальший розвиток вільної боротьби в нашому місті призупинився аж до 1982 року.

Тільки у 1983 році на базі СПТУ-12 було знову відкрито відділення з вільної боротьби тренером Голубом Юрієм Миколайовичем, якого, у свій час, тренерували вищезазначені  Ревазашвілі В.Г. та Бузюк Н.Д. Вже з початку 1987 року в місті Суми з’явилися перші переможці першості України з вільної боротьби, — майстри спорту Великодний Генадій та Зима Володимир, а також призери цієї першості Нестеренко Олександр та Чуприна Віталій.

В період з 1988 року та по 1992 рік Великодний Г. стає триразовим переможцем першості України серед юнаків та молоді, а у 1992 він першим серед представників  Сумської області та м. Суми займає п’яте місце на чемпіонаті Європи, чим відкриває період відповідного прославлення нашого регіону в Європі та Світі. Далі у 1993 році майстер спорту Зима В. займає сьоме місце на чемпіонаті Світу в Афінах (Греція), а також  займає перші, другі та треті місця на чемпіонатах України у період з 1993 по 1996 роки.

У  1996 році на першості  України з вільної боротьби серед  юнаків спортсмени Усок Р. і Школа М. займають перші місця у своїх вагових категоріях, а спортсмен Голуб М. відповідно займає друге місце. У 1997 році брати Голуби, Юрій та Михайло, на першості України серед юнаків займають перші місця у своїх вагових категоріях, а Козирь Сергій стає срібним призером Перших Балканських ігор у місті Софія в Болгарії.

Далі у 1998 році спортсмени нашого міста на першості України серед юнаків здобувають три перших місця та одне третє, а саме: Усок Р. – перше місце, Голуб Ю. – перше місце, Голуб М. – перше місце та Комісар Д. – третє місце. І в цьому ж році на першості  Світу серед юнаків у м.Манчестер (Великобританія), Усок Р. здобуває четверте місце, а Голуб Ю. – відповідно, восьме місце.

У 1999 році наші спортсмени на першості України серед  молоді і серед юнаків займають перші та другі місця, а саме: Усок Р. – перше місце, Голуб М. – перше місце, Голуб Ю. – друге місце. Також у цьому році на першості Європи серед молоді в столиці Польщі –Варшаві Усок Р. займає п’яте місце.

Далі у 2000 році Голуб Ю. на першості України серед кадетів займає перше місце, а на першості Європи серед кадетів у м. Братислава (Словаччина)  здобуває бронзову нагороду.

2001 рік виявився також вдалим для братів Голубів. Юрій займає на першості України серед молоді перше місце та третє місце на першості Світу серед молоді в м.Ташкент, в Узбекістані. Михайло займає перше місце на першості України серед кадетів і також переше місце на першості Європи серед кадетів у місті Ізмір, Туреччина. Також у цьому році Світлана Саєнко займає третє місце на чемпіонаті Європи у м.Сенейоке, Фінляндія.

Далі у 2002 році Голуб М. стає першим на чемпіонаті Європи серед кадетів у м. Вільнюс в Литві та Голуб Ю. займає четверте місце на чемпіонаті Європи серед чоловіків у м.Баку в Азербайджані. Також у цьому році Саєнко С. займає друге місце на чемпіонаті Європи у столиці Албанії – місті Тирана, а спортсменка  Бурмістрова Катерина. здобуває перше місце на Кубку Світу в Каїрі у Єгипті та стає першою на чемпіонаті Світу в місті Халкіда в Греції.

У 2003 році на чемпіонаті Світу в м.Стамбул (Туреччина) Голуб Ю. займає третє призове місце.

2004 рік для борців нашого міста виявився дуже значним, адже Саєнко С. зайняла четверте місце на Олімпійських Іграх в Афінах, Греція та друге місце на чемпіонаті Європи в м.Хапаранда в Швеції. А також на цьому чемпіонаті Європи Бурмістрова К. стала першою у своїй ваговій категорії.

У 2005 році спортсмен Голуб Ю. займає друге місце на Кубку Світу в Ташкенті (Узбекистан), а Голуб М. стає третім на чемпіонаті Європи серед молоді в м.Врацлав, у Польщі.  Також у цьому році Муха Віктор займає третє місце на чемпіонаті Світу серед молоді в столиці Литви – Вільнюсі., а Саєнко С. стає третьою на чемпіонаті Світу в Будапешті, в Угорщині. Бурмістрова К. займає перше місце на чемпіонаті Європи в м. Софія (Болгарія).

Далі, у 2006 році Саєнко С. на чемпіонаті Єропи в Москві займає друге місце, а у 2007 році на чемпіонаті Європи в Софії (Болгарія), разом з Бурмістровою К., займають перші місця у своїх вагових категоріях.

У 2008 році ці дівчата-спортсменки стають: Саєнко С. – першою на Кубку Світу у м. Гуанчжоу, в Китаї, а Бурмістрова К. – третьою на чемпіонаті Світу в Токіо (Японія).

У 2009 році Бурмістрова К. та Саєнко С. на чемпіонаті Європи в м.Вільнюс, у Литві займають, відповідно, перше та третє місця у своїх вагових категоріях, а спортсмен Комісар Д. стає третім на Кубку Світу в м.Тегеран (Іран).

У 2010 році Голуб Юрій та Муха Віктор стають переможцями Кубку Укрїни, Скварча Сергій займає п’яте місце. Муха В. також виборює срібло на міжнародному турнірі серії  «Гран-прі» в м. Київ, а також на міжнародному турнірі «Чорне море» в м. Одеса. Юрій Голуб стає бронзовим призером турніру серії «Гран-прі» в м.Стамбул (Туреччина) та срібним призером на турнірі на призи Президента республіки Бурятія в м.Улан-Уде (Бурятія). Катерина Бурмістрова займає друге місце на чемпіонаті Європи. Саєнко С. здобуває срібну нагороду на міжнародному турнірі серії «Гран-прі» в м. Гётіз в Австрії.

Таким чином, виходячи з вищевикладеного, слід чітко визначити, що, починаючи з 1992 року та по цей час, наші спортсмени з вільної боротьби вдало прославляють ім’я нашого міста на Світовому та Європейському рівнях.

Також слід зауважити на те, що основою, підґрунтям та джерелом успішного розвитку спорту вищої майстерності є його достатній масовий розвиток серед дітей та юнацтва , а в свою чергу, спортсмени світового та європейського рівня являють собою орієнтири для спортивної малечі в здобутті ними в майбутньому відповідних досягнень. І тому, саме з метою досягнення розвитку масовості спорту у вільній боротьбі та, відповідно, і спорту вищої майстерності, з ініціативи депутатів Сумської міської ради був створений у 2006 році міській комунальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа з вільної боротьби» при відповідній підтримці керівництва м.Суми.

На цей час у структурних підрозділах цього міського комунального закладу на базі трьох спортивних залів, розташованих по вул.. Металургів, по вул.. Штепівській, 31 та в середній загальноосвітній школі №3 вже займається близько трьохсот дітей віком від шести до п’ятнадцяти років, тренування яких проводять вихованці заслуженого тренера України Голуба Ю.М., майстри спорту Скварча С.К., Скварча О.К., Дігтярь В.В., Ільяшенко О.Е., Глущенко С.В., Хекало С.М. та Бекніязов Д.Д.

Також у 2007 році Сумська регіональна федерація з вільної боротьби відкрила свої відділення в Білопільському районів селах Верхосулка та Ульянівка, де тренер Остапенко І. тренує близько п’ятидесяти дітей.

В поточному 2010 році, за підтримки керівництва селищної ради та, особисто, голови – Ігнатьєва Івана Анатолійовича, планується відкриття секції вільної боротьби в смт. Жовтневе, Білопільського району.

Еще нет ни одного комментария к этой новости. Вы будете первым!

Оставить комментарий

You must be logged in to post a comment.